این روزها رایج شده است که برخی‌ها می‌گویند دانشجوها نباید می‌رفتند جلوی سفارت، نباید باغ قلهک را فتح می‌کردند. مملکت قانون دارد و اگر موضع نظام این بود، خودش وارد عمل می‌شد.
ظاهر این جملات منطقی است اما بند میم وصیت نامه امام را چه می‌کنید؟
پرچم خبیث ترین دولت دنیا
«و از آنچه‌ در نظر شرع‌ حرام‌ و آنچه‌ برخلاف‌ مسیر ملت‌ و كشور اسلامی‌ و مخالف‌ با حیثیت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ است‌ به‌ طور قاطع‌ اگر جلوگیری‌ نشود، همه‌ مسئول‌ می‌باشند. و مردم‌ و جوانان‌ حزب‌اللهی‌ اگر برخورد به‌ یكی‌ از امور مذكور نمودند به‌ دستگاههای‌ مربوطه‌ رجوع‌ كنند و اگر آنان‌ كوتاهی‌ نمودند، خودشان‌ مكلف‌ به‌ جلوگیری‌ هستند. خداوند تعالی‌ مددكار همه‌ باشد.»
کتاب وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی، بند میم (جلد 21 صحیفه امام)

خوب، کوتاهی مسئولان در قضیه قلهک، واضح بوده است. دانشجویان بسیجی، همان جوانان حزب اللهی هستند که به فرمان امام عمل کردند. این محکوم کردن‌ها دیگر چیست؟
به نظر من ریشه مشکل در عدم تصویب قوانین مربوط به اصل هشتم قانون اساسی، همان اصل امر به معروف و نهی از منکر است که نقش نظارتی مردم در حکومت اسلامی و حدود نظارت مردم بر عملکرد مسئولان و ... را به خوبی تبیین کند. بالاخره مردم به جز شرکت در انتخابات، چگونه باید نقش نظارتی خود را اعمال کنند؟ مجلس هشتم که خبری نشد، امید که مجلس نهم این اصل مهم قانون اساسی را به مثابه مهم‌ترین مطالبه جامعه دانشگاهی در دستور کار قرار دهد.


مداحی زیبای بحرینی ها در بحرین در مدح امام علی خامنه ای (+) را از دست ندهید. عربی ساده ای دارد.


 نسخه کم‌حجم موبایلی لجمن http://Lajman.ir/m
خبرمایه جهت اشتراک جدیدترین مطالب http://Lajman.ir/rss
لجمن: لبه جلویی منطقه نبرد